Immunerősítés természetesen – 8 tippet adunk hozzá!

Az immunerősítés célja, hogy ellenállóbbak legyünk a kórokozókkal szemben. Segítsük szervezetünk munkáját természetes módszerekkel! Mutatom hogyan!

Az immunrendszerünk alap esetben tudja, hogy mit kell tennie. A mindennapi életmódunk, a stressz, a mozgáshiány és az egészségtelen táplálkozás, azonban plusz terhet ró rá. Emiatt fontos, hogy próbáljuk meg tehermentesíteni, és amennyire lehet támogatni az immunrendszerünket és szervezetünk egészséges működését.

1.Aludjunk eleget!

Az alvás és az immunitás jelentős mértékben összefügg. Megtapasztalhatjuk ezt a gyermekeinken vagy akár önmagunkon is, hiszen milyen jól esik aludni egyet akkor, ha gyengélkedünk.     

Számos kutatást is végeztek a témában. Ezek során megfigyelték, hogy azok, akik rendszeresen 6 óránál kevesebbet alszanak, sokkal nagyobb arányban fáznak meg, mint azok, akiknek alvásideje hosszabb ennél.

Az alvás során az immunrendszer hatékonyabban tud dolgozni, hiszen nem kell másra figyelnie, csak a kórokozók elleni küzdelemre, ezért a megfelelő pihenés fokozhatja a természetes immunitást.

Sok felnőtt az alvás idejéből vesz el olyankor, ha valami dolga van. Ez hosszú távon semmiképpen nem ajánlott, hiszen ezzel megnövekedhet bizonyos betegségek kialakulásának kockázata. A felnőttek esetében 7 vagy annál több, a tizenévesek esetében 8-10, a kisebb gyerekek esetében akár 12 óra alvás is szükséges lehet a megfelelő immunitáshoz.

Alvásproblémák esetén érdemes már a lefekvés előtt egy órával kikapcsolni az elektronikai eszközöket, beleértve a televíziót, a telefont és a laptopot is, mert ez is megzavarhatja a nyugodt pihenést. Ehelyett olvassunk néhány percet, és fogyasszunk mellé valamilyen nyugtató hatású gyógyteát. Ha úgy érezzük, hogy ez kevés, akkor válasszunk természetes étrend-kiegészítőket alvásunk minőségének javítására. Jó megoldás lehet az ElektronyK+ elektrolit italpor, a Homoktövis magolaj, a Mákolaj, a 15 gyógynövény intelligens kombinációját tartalmazó Ashwarax vagy akár a Bioglan Magnézium komplex tabletta.

2.Fogyasszunk teljes értékű növényi ételeket!

A gyümölcsök, zöldségek, diófélék, magvak és hüvelyesek gazdagok tápanyagokban és antioxidánsokban, így segíthetik a szervezetünket káros kórokozók elleni küzdelemben. A legjobb, ha abban a formában tudjuk őket fogyasztani, ahogy a természetben megtalálhatók, hiszen abban a formában tartalmazzák a legtöbb értékes tápanyagot.

A teljes értékű növényi ételekben található értékes antioxidánsok segítenek legyőzni a szervezetben kialakuló gyulladásokat, így hosszú távon hozzájárulnak számos súlyos betegség megelőzéséhez. Ezen felül még rengeteg rostot is tartalmaznak, amelyek hozzájárulnak az egészséges bélflóra megőrzéséhez, illetve a bélrendszerbe jutó kórokozók elpusztításához.

3.Válasszunk egészséges zsírokat!

Az egészséges zsírok, mint például a hidegen sajtolt olajok és a lazac, segítenek csökkenteni a szervezetben fellépő gyulladások mértékét, erősítik az immunválaszt, így szervezetünk hatékonyabban lép fel az kórokozókkal szemben.

Egyes kutatások szerint az olívaolaj, gyulladáscsökkentő összetevőinek köszönhetően, segíthet a 2-es típusú cukorbetegség, illetve más krónikus, gyulladásos megbetegségek megelőzésében.


4.Fogyasszunk több erjesztett ételt!

Az erjesztett ételek rendkívül gazdagok probiotikumokban, támogatják a bélflóra egyensúlyának megőrzését. Ha felborul ez az egyensúly, akkor a tápanyagok nem tudnak megfelelően felszívódni, ennek következtében pedig olyan hiányállapotok alakulhatnak ki, amelyek gyengítik az immunrendszert. Iktassuk be az étrendünkbe a natúr joghurtot, a savanyúkáposztát és a kefirt.

Ha nem szeretjük az erjesztett ételeket, akkor fogyaszthatunk probiotikumos étrend-kiegészítőket is. A Bioglan Biotic Balance probiotikumot rendkívül értékes lehet szervezetünk számára, mert 4 fajta baktérium törzset és 20 milliárd hasznos baktériumot tartalmaz, így helyreállítja a sérült bélflórát, és támogatja szervezetünket a kórokozók elleni küzdelemben.

5.Korlátozzuk a hozzáadott cukor mennyiségét!

Az elmúlt években számtalan kutatást végeztek azzal kapcsolatban, hogy a túlzott cukorfogyasztás, valamint a finomított szénhidrátok gyakori fogyasztása elhízáshoz vezethet, a túlsúly pedig növeli számos betegség kialakulásának kockázatát. Ha csökkentjük a cukor- és szénhidrátfogyasztást, akkor ez segíthet leadni a felesleges kilókat, illetve csökkenteni a szervezetben lévő gyulladásokat, aminek köszönhetően csökken a cukorbetegség és a szívbetegség kialakulásának a kockázata.

6.Legyen a mindennapjaink része a testmozgás!

Bár a hosszan tartó intenzív edzés elnyomhatja az immunrendszert, a mérsékelt testmozgás felpörgetheti azt. Szakemberek szerint a rendszeres, mérsékelt testmozgás csökkentheti a gyulladásokat, és elősegítheti az immunsejtek rendszeres regenerálódását.

Jó választás a gyors gyaloglás, az egyenletes kerékpározás, a kocogás, az úszás és a könnyű túrázás. Törekedjünk arra, hogy minimum heti 150 percen keresztül végezzünk ilyen típusú mérsékelt testmozgást, mert ezzel már sokat tehetünk szervezetünk egészségének megőrzéséért.

7.Figyeljünk a hidratálásra!

Bár a hidratálás nem véd meg a baktériumoktól és a vírusoktól, mégis nagyon fontos szerepe van szervezetünk egészséges működésében. Ha nem iszunk elegendő folyadékot, akkor fejfájást, fizikai teljesítményromlást, koncentrációs zavart és emésztési problémát tapasztalhatunk.

Helyezzük előtérbe a tiszta víz fogyasztását, mert ez a legjobb a napi hidratáláshoz, ugyanis nem tartalmaz káros adalékanyagot, cukrot és nincs benne felesleges kalória sem. Idősebb korban különösen oda kell figyelni a megfelelő folyadékpótlásra, mert a kor előrehaladtával a szervezet kevésbé jelzi a szomjúságot, ezért megnő a kiszáradás veszélye.

8.Kezeljük a stresszt!

A stressz sajnos már hozzátartozik a mindennapjainkhoz. Ha megfelelően tudjuk kezelni, akkor nem okoz problémát, ha viszont hordozzuk magunkban, akkor hosszú távon számos egészségügyi problémához vezethet.

A stressz és a szorongás kezelése hosszú távon kulcsfontosságú az immunrendszer egészségéhez, ugyanis az állandó stressz növeli a szervezetben kialakuló gyulladások mértékét, illetve akadályozza az immunsejtek kiegyensúlyozott működését.

Stresszkezeléshez választhatjuk a meditációt, a jógát, a testmozgást, a naplóírást, vagy bármilyen tevékenységet, ami kikapcsol és feltölt bennünket.

Ha úgy érezzük, hogy szükségünk van egy kis támogatásra, akkor a természetes étrend-kiegészítők jó megoldást jelenthetnek. Ezek úgy támogatják a szervezet egészséges működését, hogy nem okoznak függőséget. A Mannavita webáruházban számos ilyen termék található. Az ElektronyK+ elektrolit italpor, az Ashwarax tabletta, a Mannavita MegaKrill olaj, az Imunex étrendkiegészítő, valamint a Mannavita 100% Méhpempő mind-mind hozzájárul a természetes stresszkezeléshez és immunerősítéshez.

Forrás:
https://www.healthline.com/nutrition/how-to-boost-immune-health 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26118561 
https://www.cdc.gov/features/sleep/index.html 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31504080 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27881064 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27580701 
https://www.healthline.com/nutrition/8-fermented-foods 

Életmód- és táplálkozási tanácsadó. Szakértője a reform élelmiszereknek, diétáknak, mikro- és makro tápanyagoknak.
Jelenleg Összesen 849 cikk között kereshet.
Videók megtekintése:

Szabolcs videók youtube Szabolcs, Inda videók Szabolcs videók, Bitchute